„Manewry Wiosenne”, wielką majówkę z okazji drugiego dnia Zielonych Świątek organizuje Służba Narodowa Kobiet Polskich, powstała w 1918 roku z inicjatywy Marceliny Rościszewskiej. Dochód z płockiej majówki przeznaczono na zasilenie kasy tej organizacji.
Tego dnia Płock świętuje zdobycie Kijowa i szczęśliwy powrót do stolicy naczelnego wodza Józefa Piłsudskiego. Na ulicach powiewały flagi. Na Placu Floriańskim (obecnie Obrońców Warszawy), przed kościołem garnizonowym o 6 po południu stanęła młodzież, ustawiały się poczty sztandarowe płockich zrzeszeń i instytucji, wioślarze, strażacy, wreszcie wojsko. Atmosfera była podniosła i patriotyczna. Wybrzmiały „Boże coś Polskę” i „Rota”. Odbyła się kwesta na fundusz im. J. Piłsudskiego.
Odpowiedzi na swój list z poprzedniego numeru gazety doczekała się przełożona Gutkowska. Konstanty Modliński, kierownik literacki „Kurjera Płockiego”, poeta i satyryk, w humorystyczny sposób prosił, aby dała szansę obecnym władzom miasta. Za krótko wszak rządzą, aby wszystkiemu zaradzili. „Może za dwa, trzy lata niezadowolenia nasze się wraz przemienią na hymn uwielbienia!…i porządek tu będzie!”.
Tymczasem na froncie na północ od Dniepru nieprzyjaciel ponownie atakował stację Krzyżopol. Wzdłuż linii Berezyny kolejny dzień trwały walki.